Watchguard Nasıl Satın Alınır ?

İşletmeniz için doğru paketi oluşturmanız çok önemlidir. Bunun için bazı sorular cevaplanmalıdır. Bunun için watchgurad tarafından geliştirilen bir yöntem ile 4 adımda cihazınızı seçip konumlandırabilirsiniz.

1-Kullanım Platformunun Seçimi

a) Fiziksel Network Cihazı : Masa üstü veya Rack kabine montaj edilmiş şekilde olan cihazlardır. Bu cihazlar kullanıcı sayısına, ihtiyacınız olan network portuna ve Throughput değerlerine göre konumlandırılır. Doğru cihazı seçebilmek adına ihtiyaçlarınızı biliyorsanız WatchGuard Appliance Sizing Tool sayfasını kullanarak cihazınızı bulabilirsiniz. 

b) Sanal Network Cihazı : Firewallunuzu kendi sistemlerinizde sanal server olarak çalıştırılmak isteniyorsanız bu seçeneği kullanabilirsiniz. Watcguard Firebox hem Hper-V hemde Vmware olarak sanal olarak çalışabilmektedir. Bunun Firewall throughput ihtiyacınızı bilmeniz yeterli olacaktır. Bunun seçimi için FireboxV karşılaştırma tablosunu kullanabilirsiniz.  

c) Cloud Hosted Network Cihazı : Amazon veya Microsoft Azure gibi clould servisler üzerinde çalışan bir FireboxV  sanal sunucudur. Firewall throughput değerlerinizi biliyorsanız FireboxV karşılaştırma tablosundan seçim yaparak servis hakkında fiyat alabilirsiniz.  

2- Watchguard Lisanslama Modelinin Seçimi

Bunun için ayrıca bir yazı yayınlamıştık buradan erişebilirsiniz. Ancak bu Paket içeriklerini kendi isteğinizde göre  aşağıdaki seçeneklerden birini seçebilirsiniz.  

Basic Security Suite: Birleşik tehdit yönetimi (UTM) cihazındaki geleneksel ağ güvenliği servislerini içerir: IPS, Gateway AntiVirus, URL Filtreleme, Application Kontrol ve Reputation Enabled Defence ve aynı zamanda, merkezi yönetim ve ağ görünürlük yetenekleri ile standart 24×7 destek paketi içerir.

Total Security Suite: ise Basic Security Suite ile birlikte sunulan paketlerin yanı sıra gelişmiş malware koruması (APT), veri kaybı koruması(DLP), geliştirilmiş ağ görünürlük özellikleri (Network Discovery), Dimension Command ve Access Portal erişimi içerir. Ayrıca, Gold seyiyede 24×7 yükseltilmiş destek paketi içerir.

Total Security Suite paketi ayrıca Türkiye’ye özel olan 5651 sayılı kanun için ayrıca Klog server lisansıda içermektedir. 

3- İşletmenize Güvenli Wi-Fi için Seçim Yapabilirsiniz. 

Wi-Fi sunmaya gelince, kendinizi, çalışanlarınızı, müşterilerinizi ve hassas işletme bilgilerinizi koruduğunuzdan emin olmanız gerekir. WatchGuard, bugün piyasada bulunan en üst düzeyde güvenlik sağlayan, çeşitli Secure Wi-Fi çözümleri sunar. İster masa üstü ağ güvenlik araçlarınızın dahili Wi-Fi özelliklerini seçebilir veya bulut yönetimli Erişim Noktalarıyla daha büyük bir Wi-Fi ağı kurmayı seçebilirsiniz.

Dahili Wi-Fi :Temel kullanım durumunun çalışanlar ve iş görevleri için olacağı küçük ortamlar için ideal olan T15, T35 ve T55 masa üstü ağ güvenlik araçlarımızın tümü, dahili Wi-Fi radyolarıyla birlikte gelir. Bu cihazlardan birini seçmek isterseniz bu linki kullanabilirsiniz. 

Clould Üzerinden Yönetilen Wi-Fi : Büyük ortamlarda veya kullanım kutularının konuk W-Fi ve Wi-Fi tabanlı POS (Point-of-Sale) görevlerini içerdiği yerler için ideal olan WatchGuard, geniş bir yelpazede tek başına Erişim Noktaları sunar . Tüm Erişim Noktaları merkezi olarak yönetilir ve Wi-Fi ağınızı güvende tutmak için doğrudan Firebox cihazlarıyla entegre olabilmektedir. Bu cihazlardan birini seçmek isterseniz bu linki kullanabilirisiniz. 

4- Satın Alım İşlemi 

Bu bölüme kadar geldiyseniz ve bunca yazdıklarımı okuduysanız artık bir bayi aramazsınız diye düşünüyorum. 🙂 Direk benim ile bu linkten iletişim kurabilirsiniz. 🙂 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *