Watchguard Lisans Paketleri Karşılaştırma

Bugünün ağları, kötü niyetli dış saldırılardan, istenmeyen veya yanlışlıkla veri sızıntısı gibi konulardan sürekli tehdit altındadır. Dinamik paket filtrelemesi kullanan standart bir güvenlik duvarı, virüslerin, kötü amaçlı uygulamaların, fidye yazılımlarının, botnet’lerin, gelişmiş kalıcı tehditlerin ve sıfır gündüz sömürüye karşı mücadele etmek için artık yeterli değildir.

Sağlam ve kapsamlı bir ağ güvenliği çözümü seçmek kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu sorunların çözümü olarak işletmenizin ihtiyaç duyduğu şeyleri bulmak üç soruyu sormak doğru cevabı bulmamıza yardımcı olabilir. 

1) Ağ güvenliği çözümünüzü nasıl ve nereden dağıtmak istiyorsunuz?

2) Uygulamanız için hangi güvenlik servisleri önemlidir?

3) İşletmenizde veya işletmelerinizde güvenli WiFi erişimine ihtiyacınız var mı  ?

WatchGuard karar verme sürecini basitleştiren Basic Security Suite ve Total Security Suite  iki paket çıkarmıştır. Her iki paket Firebox T ve M Serisi cihazların yanı sıra Firebox V ve Firebox Cloud modellerinde kullanılabilmektedir. 

Basic Security Suite , Birleşik tehdit yönetimi (UTM) cihazındaki geleneksel ağ güvenliği servislerini içerir: IPS, Gateway AntiVirus, URL Filtreleme, Application Kontrol ve Reputation Enabled Defence ve aynı zamanda, merkezi yönetim ve ağ görünürlük yetenekleri ile standart 24×7 destek paketi içerir.

Total Security Suite ise Basic Security Suite ile birlikte sunulan paketlerin yanı sıra gelişmiş malware koruması (APT), veri kaybı koruması(DLP), geliştirilmiş ağ görünürlük özellikleri (Network Discovery), Dimension Command ve Access Portal erişimi içerir. Ayrıca, Gold seyiyede 24×7 yükseltilmiş destek paketi içerir.

Total Security Suite paketi ayrıca Türkiye’ye özel olan 5651 sayılı kanun için ayrıca Klog server lisansıda içermektedir. Ancak bunu Türkiye’ye de kanun ile zorunlu olduğundan dolayı istenirse Basic Securtiy Suite paketine ilave olarak ayrıca satın almanız da mümkündür. 

Bu paketlerin dışındaWatchGuard, dahili WiFi ile birlikte gelen T10, T30 ve T50 masaüstü ağ güvenlik araçlarıyla, çalışanları ve müşterileri ve hassas işletme verilerinizi korumaya yardımcı olmak için çeşitli güvenli WiFi çözümleri de sunmaktadır.

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *